مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی

مراسم گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در تاریخ ۱۳ بهمن ۹۷ در دانشکده سما کرمانشاه برگزار گردید.

روابط عمومی سما

تاریخ انتشار : ۱۶:۳۴:۴۳ ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
 

در ابتدای این مراسم جناب آقای  سیروس احمدی رئیس مرکز سما استان کرمانشاه ضمن تبریک دهه مبارکه فجر و تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه به دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف اشاره کرد و گفت: در بحث توسعه شاخص ها بویژه شاخص های انسانی در این چهار دهه تحولات بزرگی در کشور رخ داد. 

وی تصریح کرد: آمریکای مستبد و ایادی دست نشانده اش در منطقه طی این چهل سال با جنگ و انواع تحریم ها، مشکلاتی را سرراه پیشرفت و آزادی ملت ایران قرار داده اند و تلاش کردند تا به استقلال این کشور خدشه وارد کنند که باهوشیاری مردم توفیقی حاصل نکرده اند. 

رئیس مرکز سما استان کرمانشاه برلزوم انتقال دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جوان تاکید کرد و افزود: خوشبختانه امروز در مسائل عملی، نظامی، هسته ای و ... در دنیا به جایگاهی رسیده ایم که حرفی برای گفتن داشته باشیم

 در ادامه حجت الاسلام شمس الله جلیلیان مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم(ص) کرمانشاه ، به تقارن ایام پیروزی انقلاب با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) اشاره کرد و گفت: حضرت زهرا(س) در زندگیشان سه شاخصه اصلی داشتند که اگر امروز آنها را سرلوحه زندگی و امور خود قرار دهیم، بسیاری از مشکلات جامعه اسلامی حل خواهد شد. 

وی ولایتمداری، زندگی با قرآن و خدمت به مردم را سه شاخصه زندگی حضرت زهرا(س) دانست و اعلام کرد: مشکل کنونی جامعه اسلامی ضعیف شدن اطاعت پذیری از قرآن و ولایتمداری است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم(ص) به عدم اجرای دستورات قرآن توسط سردمداران برخی جوامع اسلامی اشاره و تصریح کرد: امروز کسانی در راس  برخی کشورهای اسلامی قرار دارند که آمریکا به آنها توهین می کند و آنها را گاو شیرده می خواند، اما کاری از دستشان بر نمی آید و توان و اراده ای برای مقابله ندارند. 

وی همچنین با بیان اینکه گوش به فرمان ولایت بودن امنیت آور است، عنوان کرد: دشمنان اسلام به خوبی این مسئله را درک کرده اند که رمز و راز عزت مردم ایران، توجه به قرآن و ولایتمداری است، لذا تمام توان خود را بکار گرفته اند تا از این راه به ما آسیب وارد کنند. 

جلیلیان ولایت را باعث عزت و سربلندی ایران دانست و گفت: دشمن در فضای مجازی تمام محور تبلیغات خود را حول محور ولایت ستیزی قرار داده تا جوانان را از ولایت دور  و گوش و چشم جوانان را از این شاخصه مهم ایران اسلامی جدا کند.

این مسئول در ادامه به مشکلات اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در بحث اقتصادی مشکلاتی را در کشور داریم، اما جای سوال است که چرا این مشکلات را در  حوزه نظامی نداریم و ایران امروز در بحث نظامی در جایگاهی قرار دارد که دشمن جرات انجام کوچکترین حرکت برعلیه ما ندارد. 

وی افزود: ایران به این دلیل امروز اقتدار نظامی دارد که فرماندهان نیروهای مسلح گوش به فرمان ولایت هستند و از دشمنان هیچ باکی ندارند، اما در دیگر حوزه ها برخی از مسئولین ما معتقدند اگر بخواهیم مشکلاتمان را حل کنیم باید کدخدا را ببینیم، این درحالی است که همین کدخدا از ابتدای انقلاب تاکنون ظلم های بسیاری در حق ملت مردم ایران انجام داده و هیچگاه هم به تعهدات خود پایبند نبوده است. اکنون چگونه می توانیم به آنها اعتماد کنیم. 

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه نبی اکرم(ص) باتاکید براینکه ایران کشوری فقیر نیست و ثروت های عظیمی دارد، تصریح کرد: می توانیم بااستفاده از این ظرفیت ها به راحتی در جنگ اقتصادی که دشمن برای ما ایجاد کرده پیروز شویم، به شرطی که ولایتمدار باشیم و خودباوری داشته باشیم. 

در این مراسم همچنین نمایش حرکات رزمی، نمایش عروسکی مرکز سما و مسابقه فرهنگی برگزار گردید.

 

 

  تمام حقوق این سایت متعلق به دانشکده فنی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه می باشد.
آدرس: کرمانشاه - الهيه - چقاميرزا فاز 2-شهرک شهيد محرابي-بلوار سما-دانشکده فني و حرفه اي سما کرمانشاه کد پستی 6719435169  تلفن 38397001-083